• +48 55 625 74 69 | biuro@bmf-group.pl

Diamond Dry

Odwierty w gresie – obróbka twardych materiałów jako wielkie wyzwanie dla narzędzi.

W aranżacjach wnętrz coraz częstsze zastosowanie mają materiały o wysokiej twardości i niskiej nasiąkliwości. Materiały takie jak marmur, granit czy gres, są stosowane nie tylko w pomieszczeniach użyteczności publicznej o nasilonej częstotliwości użytkowania, ale również znalazły zastosowanie w naszych kuchniach i łazienkach. Odporne na mechaniczne uszkodzenia przez długie lata zachowują swój pierwotny i estetyczny wygląd.
Myśląc o wyborze twardego materiału na nasze podłogi i ściany powinniśmy również pomyśleć o jego obróbce. Ważne jest, aby narzędzia przeznaczone do obróbki skrupulatnie wyszukanego przez nas materiału, poradziły sobie z obróbką jego twardej powłoki. Chcąc wykonać odwiert instalacyjny lub otwór pod pospolity kołek i sięgając po narzędzia widiowe, nasze starania będą skazane na niepowodzenie, łącznie z ryzykiem uszkodzenia powierzchni często drogiego materiału. Do wykonania odwiertów w twardych materiałach musimy użyć narzędzi diamentowych.

Dla każdego wykonawcy ceniącego swój czas i pracę, ważne jest, aby mógł on wykonać odwiert czysto i sprawnie, najlepiej przy użyciu pospolitej wiertarki sieciowej lub silniejszej wkrętarki akumulatorowej. Świadomość o ewentualnych komplikacjach wynikających z uszkodzeń poprzez stosowanie niewłaściwych narzędzi, powinna być przestrogą przed zakupem narzędzi, nie sprawdzających się w praktyce. Wiele narzędzi z nasypem diamentowym potrzebuje bardzo wysokich obrotów pracy oraz dodatkowego chłodzenia podczas obróbki, a ich jakość często pozostawia wiele do życzenia. Praca nimi kryje za sobą duże ryzyko uszkodzenia powierzchni materiału ze względu na ogromne prędkości obrotowe. Rozdmuchiwany pył niweczy nasze starania brudząc wszystko wokół, a gdy użyjemy wody w celu ograniczenia zapylenia i obniżenia temperatury pracy narzędzia, ryzykujemy zabrudzeniami i plamami.

Od niedawna na rynku pojawiły się narzędzia stawiające czoła podobnym problemom. Wiertła i otwornice holenderskiego producenta ProFit® spelniają kryteria, stawiające inne narzędzia o podobnym przeznaczeniu w swoim cieniu.
ProFit® to firma rodzinna, która od 1929 roku skupia się na ciągłym rozwoju narzędzi. Innowacją w palecie produktów ProFit® są otwornice DIAMOND DRY ze zintegrowanym systemem mocowania Click&Drill®. Zastosowanie opatentowanego systemu umożliwia szybkie osadzenie korony otwornicy na wiertle prowadzącym oraz łatwe usunięcie urobku z jej wnętrza.

22

Solidna budowa korony i najwyższa jakość nasypu diamentowego na wiertłach i otwornicach, wróżą sukces przy wykonywaniu odwiertów w twardych materiałach. Atutem tych innowacyjnych narzędzi jest możliwość szybkiej zmiany średnic na wiertle prowadzącym. Dzięki możliwości osadzania otwornic na wiertle, istnieje dodatkowa opcja powiększania istniejących już w materiale otworów. Po jednoczesnym osadzeniu na wiertle większej (żądanej) średnicy nad mniejszą, służącą jako prowadzenie we wcześniej wykonanym otworze, możemy swobodnie rozwiercić istniejący już w materiale otwór.

System otwornic DIAMOND DRY umożliwia wykonywanie otworów przy użyciu zwyczajnej wiertarki ręcznej lub mocniejszej wkrętarki akumulatorowej. Używanie szlifierek kątowych przy odwiertach w marmurze, granicie lub gresach, staje się zbyteczne. Pył wydobywający się przy wykonywaniu otworu pozostaje w obrębie miejsca, w którym powstaje i nie rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu. Ta szczególna cecha charakteryzująca system otwornic i wierteł DIAMOND DRY, jest szczególnie ważna, gdy priorytetem jest zachowanie czystości w miejscu pracy lub gdy zleceniodawca spogląda nam na ręce w obawie o często drogi materiał.

Przy użyciu otwornic i wierteł DIAMOND DRY możliwe jest wykonanie otworów w zakresie średnic od 5mm do 120mm nawet w najtwardszych materiałach stosowanych obecnie w budownictwie.

dd-na-sucho

Poza dobranymi zestawami z najpopularniejszymi średnicami, producent zadbał o bogaty asortyment i dostępność na rynku, również pojedynczych sztuk, zaspokajając najwyższe wymagania użytkownika. Z otwornicami ProFit® DIAMOND DRY wykonywanie odwiertów w najtwardszych materiałach wydaje się być dziecinnie łatwe. Praca odbywa się oczywiście bez udaru, a krawędź otworu jest idealnie czysta i wolna od wyszczerbień. Dzięki redukcji prędkości obrotowej narzędzia, możliwa jest pełna kontrola nad otwornicą lub wiertłem. Efekt pracy jest znakomity, a system chłodzenia woskiem powoduje, że żywotność narzędzia jest zaskakująco długa.

Chcąc przybliżyć dalsze walory systemu otwornic ProFit® zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.otworniceprofit.pl. Kierując się linkiem na kanał YouTube®, można obejrzeć
krótkie filmy instruktażowe i zapoznać się z podstawowymi zaletami i możliwościami otwornic ProFit®, a w szczególności otwornic DIAMOND DRY.